In-House Managers

Prowadzimy projekty Interim Management dla wszystkich obszarów biznesu, a także strategiczne projekty konsultingowe HR

Poszukujesz Interim Managera do projektu w swojej firmie? Przeszukaj naszą bazę >>>
Jesteś w: Interim Management > O usłudze > Zastosowanie

Zastosowanie

Na zlecenie Klientów, zespół firmy In – House Managers dobiera ze swojej Sieci managera dopasowanego do potrzeb Klienta pod względem kompetencji oraz charakteru dotychczas wdrożonych z sukcesem projektów. Dzięki naszej ponad stuosobowej Sieci Interim Managerów IHM, których umiejętności i doświadczenia poznaliśmy w trakcie gruntownego procesu doboru, dostarczenie odpowiednich kandydatów do realizacji projektu trwa wyjątkowo krótko.

Obszary zastosowania usługi Interim Management

Biznesmeni na całym świecie zadają sobie obecnie pytanie: jak optymalnie zrównoważyć konkurujące wewnątrz przedsiębiorstw wymiary efektów i kosztów? Interim Management jest jedną z nowoczesnych i najbardziej elastycznych odpowiedzi na te wyzwania.

Zazwyczaj firmy poszukują Interim Managera, gdy:

  • Nie udało im się zatrudnić managera na stałe wystarczająco szybko i dzięki obsadzeniu stanowiska Interim Managerem zyskują doświadczone „głowę i ręce do pracy” od zaraz.
  • Potrzebują do konkretnego projektu umiejętności, wiedzy i doświadczenia, którymi nie dysponują osoby zatrudnione obecnie w organizacji na stałe.
  • Wystąpił nagły wakat spowodowany np. urlopem macierzyńskim lub inną nagła, nieprzewidzianą nieobecnością pracownika na ważnym dla firmy stanowisku.
  • Potrzebują wsparcia dla konkretnego managera. Interim manager służy wtedy fachową wiedzą i doświadczeniem w dowolnym obszarze ekspertyzy.
  • Stoją przed wdrożeniem istotnej inicjatywy, np. restrukturyzacją, fuzją, przejęciem, integracją, wejściem na giełdę, gruntowną zmianą procesów biznesowych i nie posiadają wystarczającej ekspertyzy w tym zakresie.
  • Zamierzają przeprowadzić trudne zmiany w organizacji. W takich sytuacjach czasem konieczne jest dokonanie kontrowersyjnych zmian przy pomocy osoby z zewnątrz, która po zakończeniu projektu opuszcza firmę.
  • Pragną zbudować i wdrożyć struktury niezbędne do realizacji nowych, "eksperymentalnych" zadań biznesowych dotychczas nie realizowanych przez firmę.
  • Potrzebują nowej perspektywy rozwoju firmy bądź jednego z obszarów, której Interim Manager dostarcza poprzez określenie obecnego miejsca i dróg rozwoju i zaproponowanie konkretnych zadań do realizacji.
Logo InHouseManagers

Logowanie Kontakt English version