In-House Managers

Prowadzimy projekty Interim Management dla wszystkich obszarów biznesu, a także strategiczne projekty konsultingowe HR

Poszukujesz Interim Managera do projektu w swojej firmie? Przeszukaj naszą bazę >>>
Jesteś w: Interim Management > O usłudze > Popularność

Popularność

Idea Interim Managementu powstała w latach 70 – tych w Holandii jako odpowiedź na restrykcyjne prawo. W największym kraju Beneluksu obowiązywały wtedy bardzo długie okresy wypowiedzeń oraz wysokie koszty odpraw dla wysokiej kadry managerskiej. Odpowiedzią na te problemy stał się Interim Management, polegający na czasowej współpracy firm z doświadczonymi managerami nad określonymi celami na najważniejszych stanowiskach.

Pomysł okazał się korzystny dla organizacji i zaczął rozprzestrzeniać się po Europie. W późnych latach 80- tych został wprowadzony do Wielkiej Brytanii. Początkowo był tam postrzegany jako niszowe rozwiązanie, dziś co czwarta firma deklaruje budżetowanie środków na usługi Interim Managerów
W Niemczech liczbę Interim Managerów szacuje się na 10 000, a wielkość rynku wynosi ok. 1,3 mld EUR. Rynek Interim Management w Niemczech rośnie rok do roku przeciętnie o dwadzieścia kilka procent.

Dziś Interim Managerowie ratują przedsiębiorstwa w kryzysowych sytuacjach, prowadzą istotne dla firmy projekty, budują zespoły, wdrażają zmiany.
Z usług Interim Managerów korzystają wszystkie dyscypliny biznesu – finanse, HR, marketing, sprzedaż, produkcja, logistyka i wszystkie branże gospodarki (włączając nawet przedsiębiorstwa państwowe i sektor publiczny).

Rynek Interim Management w Polsce jest niezwykle rozdrobniony. Dlatego postanowiliśmy zaprosić do współpracy sprawdzonych, utalentowanych Interim Managerów i skupić ich pod jednym dachem firmy In-House Managers. Stworzyć im warunki do integracji oraz platformę wymiany informacji. Dzięki naszej Sieci wyselekcjonowanych osób - umożliwiamy firmom łatwiejszy dostęp do Interim Managerów: redukujemy konieczność żmudnego, samodzielnego przeszukiwania rynku a tym samym zwiększamy szansę na dobór właściwej osoby. Bierzemy także odpowiedzialność za stały dostęp do potrzebnych zasobów przez cały okres projektu.

Logo InHouseManagers

Logowanie Kontakt English version