In-House Managers

Prowadzimy projekty Interim Management dla wszystkich obszarów biznesu, a także strategiczne projekty konsultingowe HR

Poszukujesz Interim Managera do projektu w swojej firmie? Przeszukaj naszą bazę >>>
Jesteś w: Praktyka > Sukcesy projektów > Interim Management

Interim Management

Marketing | Produkcja | HR | Finanse

Problem:

Polska firma z branży produkcyjnej o ugruntowanej pozycji na rynku lokalnym poszukiwała dalszych źródeł przewagi konkurencyjnej. Okazało się, że jedną z przeszkód w rzetelnej ocenie sytuacji był stosunkowo słabo rozwinięty obszar sprawozdawczości zarządczej. Mając na uwadze konieczność szybkiej zmiany w tym zakresie Prezes Zarządu firmy zdecydował o przeprowadzeniu projektu gruntownej przebudowy funkcji finansowej w przedsiębiorstwie.

Rozwiązanie:

Jako, że kluczowym wyzwaniem był czas, którego nie było na "organiczny" rozwój obszaru finansowego postanowiono do projektu skierować jednego z doświadczonych Interim Managerów, ex-dyrektora finansowego z kilkunastoletnim doświadczeniem w dużych przedsiębiorstwach z różnych branż. Interim Manager w tym przypadku nie zastąpił osoby aktualnie pełniącej w firmie rolę dyrektora finansowego lecz współpracował z tą osobą wykorzystując jej wieloletnią znajomość przedsiębiorstwa a z drugiej strony przekazując wiedzę na temat dobrych praktyk w zakresie finansów w dużych i rozwiniętych przedsiębiorstwach.

Efekt:

Po kilku miesiącach, obszar finansowy został skutecznie rozwinięty w kierunku nowych funkcji. Informacja zarządcza zaczęła być we właściwy sposób przygotowywana i przekazywana do zarządu. Interim Manager pomógł we wdrożeniu zmian w systemie finansowo księgowym i systemie klasy ERP. Dodatkowo, doświadczenie i umiejętności Interim Managera na bieżąco wspierały podejmowanie przez Prezesa Zarządu przypadające na czas projektu ważne decyzje biznesowe.

Logo InHouseManagers

Logowanie Kontakt English version